סגנונות מחול. המדריך המלא

סגנונות מחול. מספר חברות מחול בארה"ב יצרו סגנונות ריקוד ייחודיים על ידי שילוב של מחול אפריקאי מסורתי ומודרני. בסגנון ריקוד זה יש רקדניות היפ, ולכן הוא נחשב לאחד מסגנונות הריקוד הפופולאריים ביותר בארצות הברית, והוא מבוצע בעיקר בברים ובמועדוני לילה. הסגנון האחרון הוא סגנון ריקוד עכשווי המשתנה ללא הרף, אך עדיין בחיתוליו.

גרהאם הורטון הוא סוג של ריקוד מודרני, אך סגנונות אחרים של היפ-הופ הם מודרניים בהחלט, ואופנה פופ היא אחרת. לריקוד העממי שורשים שחוזרים מאות שנים, כך שלסגנון ריקוד זה יש היסטוריה ארוכה בארצות הברית ובאזורים אחרים בעולם.

שני סגנונות אלה הם סגנונות מסורתיים של אולם אירועים

אך ישנם סגנונות אחרים הנמצאים תחת מטריית הריקודים השותפים ולעתים קרובות קשורים לריקודים סלוניים. לא מדובר בריקודים סלוניים מסורתיים, ועכשיו אשתף אתכם בכמה מהם.

יש הרבה סגנונות ריקוד ללמוד, מסורתיים למודרניים, מהיפ-הופ לפופ, החל מהקול ועד הג'אז והפולק. סגנונות מחול שונים, כולל פולק, פופ, רוקנרול, רגאיי, קאנטרי, בלוז, פאנק, סול, דאנס הול ועוד.

ישנם גם ריקודי פיוז'ן רבים המשלבים אלמנטים של שניים או יותר ריקודים. סגנונות ליצירת ריקוד חדש. סנכרון נחשב לסגנון הריקוד הקשה ביותר ללמוד ולשלוט, אך הוא גם אחד הריקודים הפופולאריים ביותר.

הדבר המיוחד בסגנון זה

הוא שהוא מיועד אך ורק לריקודי טפ. קורס ריקודים מסוג זה כולל גם כוריאוגרפיה זהירה וספציפית ביותר, אך הוא אינו פועל על פי אותם חוקים כמו סגנונות ריקוד אחרים כמו ריקוד ברז.

בית הספר המודרני עשוי להיראות יותר כמו בלט מזדמן, והוא דומה לבלט אצל רבים. דרכים, החל מסגנון התלבושות וכלה במוזיקה ועד לריקוד עצמו.

זהו סגנון בו האימפרוביזציה ממלאת תפקיד מרכזי ומבוצעת בדרך כלל למוזיקת האוס אלקטרו המבוססת על מוזיקת ריקוד אלקטרונית כמו טכנו, האוס , פופ טכנו או טכנו.

כוריאוגרפיה יכולה להיות ריקוד שגרה לשיר פופולרי או לריקוד חופשי בו התנועות שואבות השראה מכמה סגנונות ריקוד

סגנונות ריקוד אמריקאיים לטיניים לריקודים תחרותיים, אך גם מחולקים לסגנונות שונים כגון היפ הופ, היפ הופ, סלסה, רגאיי, פאנק, רוק, ג'אז ועוד.

צורת הריקודים הכפריים אינה מורכבת מריקוד אחד

אלא כוללת צורות וסגנונות ריקוד רבים אחרים שניתן לבצע למוסיקה כפרית ומערב. ריקוד קאנטרי / מערבי הוא תפאורה למוזיקת דאנס קאנטרי או מערבית המשלבת אלמנטים של מוזיקת קאנטרי. כמו קאנטרי, ווסטרן, ג'אז, בלוז, רוק, פולק, היפ הופ ועוד. סגנון מחול אמריקאי, והוא חלק מז'אנר המחול המודרני / עכשווי, עם דגש על סגנונות ריקוד מודרניים ועכשוויים.

תלוי באזור הארץ

לכל צורה של ריקוד יש סוגים שונים של תנועות ריקוד, כפי שהם מבוצעים במדינה זו.

צורת ריקוד ייחודית מגיעה מסוג זה של מחול מודרני והיא ריקוד בטן. חשוב לזכור שכל ריקוד הוא טכני ריקוד עם או אפילו בלט, אך זוהי האמנות ליצור תרבות. ריקודי עם הם מונח כללי שיכול להתייחס לכל ריקוד שפותח על ידי קבוצה או קהילה, בניגוד למה שנעשה על ידי כוריאוגרפים.

לפי רוברי ג'יימס (144) ישנם סגנונות ריקוד ג'אז מסחריים המשלבים מדרגות רחוב בהכשרה באולפני ריקודים

שורשי סגנון ריקוד זה הם ברייקדאנס והיפ הופ, תוך שימוש באותה תנועה ויציבה, אך לוקח את שמו מצורת ריקוד שהתפתחה מהרחוב. כיום מכנים אותה לעיתים קרובות גרסה מבוססת אטלייה לצורה שהגיחה כאשר מורה מבוסס מבוסס ניסה להעתיק סגנון רחוב כשהוא נהיה פופולרי. אחת הרקדניות המוכרות והמוצלחות בישראל היא אנה ארונוב, המנחה של התכנית זוג מנצח בערוץ 13.

ריקוד זה מאופיין בתנועות וסטים המנסים לחקות את המוזיקה הפורצת המלווה לעיתים קרובות את סגנון הריקוד הזה. זו תנוחת החזקה בה פתאום אתה עוצר, נועל את עצמך באמצע שגרת ריקודים ואז פתאום שוב רוקד.

סמבה, שהפך לריקוד סלוניים, הוא אחד מסגנונות הריקוד הפופולריים ביותר בעולם הריקוד הלטיני. הרקדנים לומדים עד מהרה את דפוסי הסלסה הרבים הניתנים להתאמה למגוון סגנונות, כמו סלסה, תיבת נגינה, במבטעה, סמבה ואפילו כמה אחרים.

למרות שיש מאות סגנונות ריקוד

הם חולקו לקטגוריות הבאות. כמה מריקודי אולם הנשפים הפופולריים ביותר הם: אולם אירועים, תיבת נגינה, סמבה, במבטעה, סלסה, ג'אז ואפילו כמה אחרים. ריקוד הג'אז ממשיך להתפתח בימינו ומשלב סגנונות רבים ושונים כגון היפ הופ, פאנק, רגאיי, קאנטרי, רוקנרול, פולק, בלוז וג'אז.

סגנונות מחול
סגנונות מחול צילום pixbay
מוזיקה יהודית פורטל

שתף

פוסטים נוספים

סגנונות מחול

סגנונות מחול

סגנונות מחול. מספר חברות מחול בארה"ב יצרו סגנונות ריקוד ייחודיים על ידי שילוב של מחול אפריקאי מסורתי ומודרני. בעוד סגנונות

תמונות ריקוד

תמונות ריקוד

תמונות ריקוד. חבריה עובדים יחד כדי למצוא דרכים להגשים את חלומות הריקוד שלה. אבל כשמדובר בערבוביה הדברים מקבלים תפנית וקאסיז

ללמוד לרקוד

ללמוד לרקוד כמו שצריך

ללמוד לרקוד.במאמר זה אדבר מדוע אנשים רבים מפסיקים ללמוד לרקוד בשנות ה -30 לחייהם ומה תוכלו לעשות כדי להיות רקדנים

דילוג לתוכן